QL4445LEW-75.0M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QL4445LEW-75.0M
Manufacturer
Pletronics, Inc
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 75.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Pletronics, Inc
Product Category :
Oscillators
Ratings :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Type :
XO (Standard)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
45mA
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
2.5V
Width :
2.5 mm
Output Format :
LVDS
Frequency :
75 MHz
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
50 PPM
Height - Seated (Max) :
0.041 (1.05mm)
Absolute Pull Range (APR) :
RoHS :
Details
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Output :
LVDS
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA (Typ)
Length :
3.2 mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Spread Spectrum Bandwidth :
Height :
0.9 mm
Series :
QL44L
Packaging :
Cut Tape
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)