QFWC-10-05
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QFWC-10-05
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Stock
638
In Stock :
638
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
No Load Power Consumption :
100mW Max
Efficiency :
Level VI
Region Utilized :
North America
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Output (Max) :
2.1A
Form :
Wall Mount (Class II)
Output Connector :
USB A Receptacle
Factory Lead Time :
19 Weeks
Input Connector :
NEMA 1-15P
Voltage - Input :
100V~264VAC
Series :
QFWC
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Output :
5V
Operating Temperature :
0°C~40°C
Size / Dimension :
1.63Lx1.31W x 0.85 H 41.5mmx33.4mmx21.5mm
Approval Agency :
cULus, FCC
Power (Watts) :
10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Input Type :
Fixed Blade
Datasheets
QFWC-10-05
Qualtek Electronics Corp. QFWC-10-05
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'