QFWB-36-12-US01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QFWB-36-12-US01
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
No Load Power Consumption :
100mW Max
Voltage - Input :
100V~240VAC
Efficiency :
Level VI
Input Connector :
NEMA 1-15P
Series :
QFWB-36 (36W)
Form :
Wall Mount (Class II)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Approval Agency :
cULus
Polarization :
Positive Center
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Size / Dimension :
3.82Lx1.78W x 1.26 H 97.1mmx45.1mmx32.0mm
Weight :
0.397lb 180.08g
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
0°C~40°C
Applications :
ITE (Commercial)
Power (Watts) :
36W
Region Utilized :
North America
Cord Length :
47.2 1.20m
Current - Output (Max) :
3A
Published :
Voltage - Output :
12V
Input Type :
Fixed Blade
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
QFWB-36-12-US01
Qualtek Electronics Corp. QFWB-36-12-US01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'