QFWB-30-5-US01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QFWB-30-5-US01
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 18W
Stock
469
In Stock :
469
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Series :
QFWB-30 (30W)
Cord Length :
59 1.50m
No Load Power Consumption :
100mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
Level VI
Size / Dimension :
2.81Lx1.70W x 1.13 H 71.3mmx43.3mmx28.8mm
Polarization :
Positive Center
Weight :
0.232lb 105.23g
Region Utilized :
North America
Form :
Wall Mount (Class II)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Input :
100V~240VAC
Approval Agency :
cULus
Input Type :
Fixed Blade
Voltage - Output :
5V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Input Connector :
NEMA 1-15P
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
18W
Current - Output (Max) :
3.5A
Datasheets
QFWB-30-5-US01
Qualtek Electronics Corp. QFWB-30-5-US01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'