QAWA-36-12-US01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QAWA-36-12-US01
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
Stock
280
In Stock :
280
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Output Power :
36W
Voltage - Output :
12V
Operating Temperature :
0°C~40°C
Current - Output (Max) :
3A
Region Utilized :
North America
Voltage - Input :
100V~240VAC
Input Connector :
NEMA 1-15P
Size / Dimension :
3.11Lx1.34W x 2.91 H 79.0mmx34.0mmx74.0mm
Published :
2015
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
No Load Power Consumption :
100mW Max
Polarization :
Positive Center
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Applications :
ITE (Commercial)
Cord Length :
59 1.50m
Approval Agency :
BSMI, CB, CCC, CE, cULus, FCC, GS, PSE, RCM
Input Type :
Fixed Blade
Form :
Wall Mount (Class II)
Efficiency :
Level VI
Series :
QAWA-36 (36W)
Datasheets
QAWA-36-12-US01
Qualtek Electronics Corp. QAWA-36-12-US01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'