QADC-45-20-08CB
Mfr.Part #
QADC-45-20-08CB
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 45W
Stock
986
In Stock :
986
Size / Dimension :
3.90Lx1.96W x 1.29 H 99.0mmx49.9mmx32.8mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
No Load Power Consumption :
100mW Max
Voltage - Input :
100V~240VAC
Input Connector :
IEC 320-C8
Form :
Desktop (Class II)
Output Connector :
USB C
Power (Watts) :
45W
Voltage - Output :
20V
Series :
QADC-45 (45W)
Approval Agency :
BSMI, CB, CE, cULus, FCC, GS, PSE, RCM
Current - Output (Max) :
2.25A
Level VI
Applications :
ITE (Commercial)
Cord Length :
39.4 1.00m
Datasheets
QADC-45-20-08CB
Qualtek Electronics Corp. QADC-45-20-08CB
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'