Q8P3CXXHY110E
Mfr.Part #
Q8P3CXXHY110E
Description
LED PMI PROMINENT 110VAC YLW
Millicandela Rating :
2100mcd
Overall Height :
5.1mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Ingress Protection :
IP67
Voltage - Rated :
110V
Configuration :
Single
Current Rating :
6mA
LED
HTS Code :
Operating Temperature (Max) :
85°C
Mount :
Panel
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Luminous Intensity :
2.1 cd
Ratings :
AC
Lens Size :
5mm T-1 3/4
Termination :
Wire Leads
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
Lamp Color :
Yellow
Panel Cutout Dimensions :
0.31 (7.87mm)
Length :
22.5mm