Q8P3BZZRYG12E
Mfr.Part #
Q8P3BZZRYG12E
Description
LED PMI PROMINENT GRN/RED/YLW
Stock
78
In Stock :
78
Number of Terminations :
3
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Lens Size :
5mm T-1 3/4
Series :
Q Series
Current Rating :
20mA
HTS Code :
Configuration :
COMMON CATHODE, 2 ELEMENTS
100°
Voltage - Rated :
12V
Termination :
Wire Leads
Mount :
Panel
Lamp Color :
Green, Red, Yellow
Overall Height :
5.1mm
Voltage :
12V Green 12V Red 12V Yellow
Millicandela Rating :
15mcd Green, 60mcd Red, 13mcd Yellow
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
Length :
22.5mm
Luminous Intensity :
13 mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31 (7.87mm)
Current :
20mA Green 20mA Red 20mA Yellow
Operating Temperature (Max) :
85°C
1 (Unlimited)
Datasheets
Q8P3BZZRYG12E
Introducing APEM Inc. Q8P3BZZRYG12E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:3, Voltage:12V Green 12V Red 12V Yellow, Type:LED, Q8P3BZZRYG12E pinout, Q8P3BZZRYG12E datasheet PDF, Q8P3BZZRYG12E amp .Beyond APEM Inc. Q8P3BZZRYG12E ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.