Q6P3CXXR12
Mfr.Part #
Q6P3CXXR12
Description
INDICATOR 12V 6MM PROMINENT RED
Single
Voltage :
12V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current :
20mA
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
Lamp Color :
Red
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
85°C
Lens Size :
3mm T-1
Termination :
Wire Leads
Pbfree Code :
yes
Lens Transparency :
Diffused
Panel Cutout Dimensions :
0.24 (6.10mm)
Overall Height :
3.5mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Luminous Intensity :
40 mcd
Datasheets
Q6P3CXXR12
Introducing APEM Inc. Q6P3CXXR12 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:12V, Type:LED, Number of Terminations:2, Q6P3CXXR12 pinout, Q6P3CXXR12 datasheet PDF, Q6P3CXXR12 amp .Beyond APEM Inc. Q6P3CXXR12 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.