Q22F1CXXW24E
Mfr.Part #
Q22F1CXXW24E
Description
INDICATOR 24V 22MM FLUSH WHITE
Stock
94
In Stock :
94
Luminous Intensity :
200 mcd
Forward Voltage :
24V
Quick Connect
Length :
51.5mm
Lens Transparency :
Diffused
Lamp Color :
White
Millicandela Rating :
120mcd
Life (Hours) :
100000 hours
13 Weeks
Panel Cutout Shape :
Round
Lens Size :
18.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions :
0.87 (22.10mm)
Forward Current :
20mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material :
Brass
Current :
40mA
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)