Q22F1CXXR12E
Mfr.Part #
Q22F1CXXR12E
Description
INDICATOR 12V 22MM FLUSH RED
Stock
5
In Stock :
5
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Forward Voltage :
12V
Ratings :
DC
IP67
Length :
51.5mm
13 Weeks
Material :
Brass
Forward Current :
20mA
Lens Size :
18.00mm Dia
Luminous Intensity :
70 mcd
Current :
40mA
Panel Cutout Dimensions :
0.87 (22.10mm)