Q22F1CXXG110E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Q22F1CXXG110E
Manufacturer
APEM Inc.
Package / Case
Metal
Datasheet
Download
Description
INDICATOR 110V 22MM FLUSH GREEN
Stock
21
In Stock :
21
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Q Series
Lamp Color :
Green
Luminous Intensity :
5 mcd
Panel Cutout Shape :
Round
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Forward Voltage :
5.9V
Viewing Angle :
100°
Termination :
Quick Connect
Forward Current :
6mA
Lens Transparency :
Diffused
Lens Style :
Round with Flat Top
Life (Hours) :
100000 hours
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Metal
Current :
5mA
Lens Size :
18.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions :
0.87 (22.10mm)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ingress Protection :
IP67
Voltage :
110V
Type :
LED
Datasheets
Q22F1CXXG110E
Introducing APEM Inc. Q22F1CXXG110E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Metal, Voltage:110V, Type:LED, Q22F1CXXG110E pinout, Q22F1CXXG110E datasheet PDF, Q22F1CXXG110E amp .Beyond APEM Inc. Q22F1CXXG110E ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.