Q12-7P5BXXHR12E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Q12-7P5BXXHR12E
Manufacturer
APEM Inc.
Description
LED INDICATOR 12.7MM PROMINENT B
Stock
37
In Stock :
37
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Cutout Shape :
Round
Lens Style :
Round with Domed Top
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Ingress Protection :
IP67
Lens Transparency :
Diffused
Ratings :
DC
Millicandela Rating :
350mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50 (12.70mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
Current :
20mA
Voltage :
12V
Series :
Q Series
Factory Lead Time :
15 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lens Size :
8.00mm Dia
Type :
LED
Lamp Color :
Red
Datasheets
Q12-7P5BXXHR12E
Introducing APEM Inc. Q12-7P5BXXHR12E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:12V, Type:LED, Q12-7P5BXXHR12E pinout, Q12-7P5BXXHR12E datasheet PDF, Q12-7P5BXXHR12E amp .Beyond APEM Inc. Q12-7P5BXXHR12E ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.