Q10F5SXXSG24E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Q10F5SXXSG24E
Manufacturer
APEM Inc.
Description
LED PANEL INDICATOR GRN 24V IP67
Stock
452
In Stock :
452
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Series :
Q Series
Lens Style :
Round with Flat Top
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Configuration :
Single
Number of Functions :
1
Mounting Feature :
Panel Mount
Panel Cutout Dimensions :
0.39 (10.00mm)
Ratings :
DC
Panel Cutout Shape :
Round
Voltage :
24V
Current :
20mA
Lens Size :
5mm T-1 3/4
Surface Mount :
No
Type :
LED
Operating Temperature (Max) :
85°C
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Viewing Angle :
60°
Number of Terminations :
2
Ingress Protection :
IP67
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
HTS Code :
Luminous Intensity :
1200.0 mcd
Factory Lead Time :
13 Weeks
Overall Height :
1.5mm
Packing Method :
Bulk
Lamp Color :
Green
Millicandela Rating :
6mcd
Datasheets
Q10F5SXXSG24E
Introducing APEM Inc. Q10F5SXXSG24E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:24V, Type:LED, Number of Terminations:2, Q10F5SXXSG24E pinout, Q10F5SXXSG24E datasheet PDF, Q10F5SXXSG24E amp .Beyond APEM Inc. Q10F5SXXSG24E ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.