PYBE30-Q24-D24-DIN
Mfr.Part #
PYBE30-Q24-D24-DIN
Description
DC-DC ISOLATED, 30 W, 9-36 VDC
Product Category :
Power (Watts) :
30W
Current - Output (Max) :
625mA 625mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Input (Max) :
36V
Number of Outputs :
2
Efficiency :
89%
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.87 H 76.0mmx31.5mmx22.2mm
Voltage - Input (Min) :
9V
Approval Agency :
CE, cURus
Series :
PYBE30 (30W)
Operating Temperature :
-40°C~80°C With Derating
Voltage - Isolation :
1.5kV
Voltage - Output 2 :
-24V
Type :
Enclosed
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Output 1 :
24V