PYB30-Q48-T315-U
Mfr.Part #
PYB30-Q48-T315-U
Package / Case
Module
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V +/-15V 30W
Stock
1
In Stock :
Series :
PYB30-U (30W)
Efficiency :
85%
Lead Free :
Lead Free
Output Power :
26.5W
Current - Output 1 :
3.5A
Size / Dimension :
2.66Lx2.16W x 0.75 H 67.5mmx55.0mmx19.1mm
Published :
2016
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Output 3 :
500mA
Max Power Dissipation :
30W
Height :
19.05mm
Voltage - Output 3 :
-15V
Package / Case :
Module
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Min) :
18V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Output 2 :
500mA
Number of Outputs :
3
Current - Output (Max) :
3.5A 500mA 500mA
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Input (Max) :
75V
Approval Agency :
EN, IEC
Mount :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Weight :
58.000006g
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Output 2 :
15V