PX5000007
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PX5000007
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
50MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Mounting Feature :
Surface Mount
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
Operating Frequency :
5MHz
Factory Lead Time :
17 Weeks
Supply Voltage :
3.3V
Fall Time-Max :
0.85ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Symmetry-Max :
55/45%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SaRonix-eCera™ PX
Operating Temperature :
-40°C~85°C