PWR5322WR750J
Mfr.Part #
PWR5322WR750J
Description
RES 0.75 OHM 5% 3W 5322
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.531 L x 0.217 W (13.50mm x 5.50mm)
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Package :
Bulk
Height - Seated (Max) :
0.249 (6.33mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
750 MOhms
Datasheets
PWR5322WR750J
Bourns, Inc. PWR5322WR750J
PWR5322 Series, Wirewound, 750 mOhms, 3W, ±5%, -55°C ~ 155°C