PWR5322W75R0J
Mfr.Part #
PWR5322W75R0J
Description
RES SMD 75 OHM 5% 3W 5322
Height - Seated (Max) :
0.249 (6.33mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.531 L x 0.217 W (13.50mm x 5.50mm)
Resistance :
75 Ohms
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Datasheets
PWR5322W75R0J
Bourns, Inc. PWR5322W75R0J
PWR5322 Series, Wirewound, 75 Ohms, 3W, ±5%, -55°C ~ 155°C