PWR5322W3300J
Mfr.Part #
PWR5322W3300J
Description
RES SMD 330 OHM 5% 3W 5322
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±5%
Height - Seated (Max) :
0.249 (6.33mm)
Resistance :
330 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Package :
Bulk
Size / Dimension :
0.531 L x 0.217 W (13.50mm x 5.50mm)
Datasheets
PWR5322W3300J
Bourns, Inc. PWR5322W3300J
PWR5322 Series, Wirewound, 330 Ohms, 3W, ±5%, -55°C ~ 155°C