PWR5322W2R20J
Mfr.Part #
PWR5322W2R20J
Description
RES SMD 2.2 OHM 5% 3W 5322
Resistance :
2.2 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.249 (6.33mm)
Package :
Bulk
Size / Dimension :
0.531 L x 0.217 W (13.50mm x 5.50mm)
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
PWR5322W2R20J
Bourns, Inc. PWR5322W2R20J
PWR5322 Series, Wirewound, 2.2 Ohms, 3W, ±5%, -55°C ~ 155°C