PWR263S-35-1R00FE
Mfr.Part #
PWR263S-35-1R00FE
Description
RES SMD 1 OHM 1% 35W D2PAK
Stock
174
In Stock :
174
Tolerance :
±1%
Resistance :
1Ohm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
yes
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.398Lx0.409W 10.10mmx10.40mm
Height :
4.8768mm
Series :
PWR263S-35
Height Seated (Max) :
0.192 4.88mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Published :
2011
Power Rating :
35W
Voltage - Rated :
250V
Max Power Dissipation :
35W