PWR221T-30-47R0J
Mfr.Part #
PWR221T-30-47R0J
Package / Case
TO-220-2 Full Pack
Description
RES 47 OHM 5% 30W TO220-2
Through Hole Resistors
REACH SVHC :
No SVHC
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
Series :
PWR221T-30
Published :
Package / Case :
TO-220-2 Full Pack
Mount :
Through Hole
Terminal Pitch :
5.08mm
Termination :
Radial
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height Seated (Max) :
0.760 19.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
47Ohm
Voltage - Rated :
2kV
Size / Dimension :
0.410Lx0.125W 10.41mmx3.18mm
Lead Diameter :
720 μm
Power Rating :
30W
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Base Part Number :
PWR221T
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Thick Film
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
±5%