PV18-8LFX-CY
Mfr.Part #
PV18-8LFX-CY
Tongue Inside Opening :
0.170 (4.32mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Width - Outer Edges :
0.290 7.37mm
Insulation Diameter :
0.170 (4.32mm)
8 Stud
Termination :
Crimp
Length :
25.654mm
Wire Gauge (Min) :
18 AWG
Depth :
7.37mm
Length - Overall :
1.010 25.65mm
Terminal Type :
Spring, Snap
Wire Gauge (Max) :
22 AWG