PV18-10LFNB-3K
Mfr.Part #
PV18-10LFNB-3K
Packaging :
Reel
Depth :
7.4mm
Insulation :
Insulated
Length - Overall :
0.187 4.75mm
Published :
2009
ECCN Code :
EAR99
Length :
4.7498mm
18-22 AWG
Mount :
Free Hanging
Crimp
Radiation Hardening :
No
Tongue Inside Opening :
0.190 (4.83mm)
Terminal Type :
Spring, Snap
Wire Cross Section :
1.5 mm2
Width - Outer Edges :
0.290 7.37mm
10 Stud
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Insulation Diameter :
0.150 (3.81mm)
Factory Lead Time :
4 Weeks
Terminal and Terminal Block Type :
FORK TERMINAL
Terminal Gender :
FEMALE
Series :
Pan-Term®
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
HTS Code :
Feature :
Butted Seam
Wire Gauge (Min) :
18 AWG