PU3921FKMT30R002L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PU3921FKMT30R002L
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
RES 0.002 OHM 1% 3W 3921
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
838.2μm
Composition :
Metal Element
Factory Lead Time :
24 Weeks
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.083 2.11mm
Resistance :
2MOhm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.394Lx0.205W 10.00mmx5.20mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Series :
PU
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
3W
Package / Case :
Nonstandard
Datasheets
PU3921FKMT30R002L
YAGEO PU3921FKMT30R002L
PU Series, Metal Element, 2mOhm, ±1%, -65°C~275°C