PTVS28VS1UTR-QX
Mfr.Part #
PTVS28VS1UTR-QX
Manufacturer
Nexperia
Package / Case
SOD-123W-2
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC CFP3
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Channels :
1 Channel
Termination Style :
SMD/SMT
Package / Case :
SOD-123W-2
Series :
Package :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Product Status :
Active
Breakdown Voltage :
31.1 V
Polarity :
Unidirectional
RoHS :
Details
Base Product Number :
PTVS28
Brand :
Working Voltage :
28 V
Clamping Voltage :
45.4 V