PTN0805E1112BST1
Mfr.Part #
PTN0805E1112BST1
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 11.1K OHM 0.1% 1/5W 0805
Stock
566
In Stock :
566
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
2013
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Lead Free
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
200mW
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
RECTANGULAR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Operating Supply Voltage :
100V