PTF6518K900BYEK
Mfr.Part #
PTF6518K900BYEK
Description
RES 18.9K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
18.9kOhms
Feature :
Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
26 Weeks
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
Datasheets
PTF6518K900BYEK
Vishay / Dale PTF6518K900BYEK
18.9kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,