PT2512JK-7W0R3L
Mfr.Part #
PT2512JK-7W0R3L
Description
RES 0.3 OHM 5% 2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Resistance :
300mOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
2W
Datasheets
PT2512JK-7W0R3L
YAGEO PT2512JK-7W0R3L
FIXED RESISTOR PT Series, Thick Film, 300mOhm, ±5%, -55°C~155°C