PT1206FR-7W0R33L
Mfr.Part #
PT1206FR-7W0R33L
Description
RES 0.33 OHM 1% 1/2W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
330mOhm
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W