PT1206FR-070R27L
Mfr.Part #
PT1206FR-070R27L
Description
RES 0.27 OHM 1% 1/4W 1206
1 (Unlimited)
Construction :
Chip
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
24 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm