PT07A22-21SX-SR
Mfr.Part #
PT07A22-21SX-SR
Description
PT 21C 21#16 SKT RECP
Factory Lead Time :
12 Weeks
Contact Style :
Socket
Termination :
Solder
Number of Pins :
21
Orientation :
Straight
Gender :
FEMALE
Mount :
Jam Nut
Datasheets
PT07A22-21SX-SR
Solder Bulk Straight
PT07A22-21SX-SR Overview
Packaging for the product is carried out via a Bulk case.It has 21 pins.In this case, Jam Nut mounts the part.
PT07A22-21SX-SR Features
PT07A22-21SX-SR Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
PT07A22-21SX-SR Circular Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER