PT01SE-18-32PW(SR)
Mfr.Part #
PT01SE-18-32PW(SR)
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Receptacle, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Chromate over Cadmium Bulk W Bayonet Lock
PT01SE-18-32PW(SR) Overview
PT01SE-18-32PW(SR) Features
MIL-DTL-26482 Series I, PT series
PT01SE-18-32PW(SR) Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
PT01SE-18-32PW(SR) Circular Connectors applications.
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER