PSP7WSJB-33R
Mfr.Part #
PSP7WSJB-33R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33 OHM 5% 7W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Length :
33mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Factory Lead Time :
22 Weeks
Package / Case :
Axial
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
33Ohm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.354 Squarex0.984L 9.00mmx25.00mm
Lead Diameter :
0.8 mm
Rated Power Dissipation (P) :
7W
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Series :
PSP
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
7W
Temperature Coefficient :
-400400 ppm/°C
Packaging :
Bulk
Size Code :
Datasheets
PSP7WSJB-33R
YAGEO PSP7WSJB-33R
FIXED RESISTOR, 33Ohm, Wirewound,