PSD1R5-12-1212/S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PSD1R5-12-1212/S
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Package / Case
6-SMD Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER +/-12V 1.6W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Feature :
Remote On/Off, OCP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C With Derating
Applications :
ITE (Commercial)
Current - Output (Max) :
65mA 65mA
Published :
Voltage - Input (Min) :
9V
Package / Case :
6-SMD Module
Voltage - Output 1 :
12V
Efficiency :
84%
Size / Dimension :
0.79Lx0.63W x 0.31 H 20.0mmx16.0mmx8.0mm
ECCN Code :
EAR99
Series :
PSD (1.5W)
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Output 2 :
-12V
Power (Watts) :
1.6W