PSD-14M-19
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PSD-14M-19
Manufacturer
Essentra Components
Description
BRD SPT SNAP LOCK REST MNT 14MM
Stock
684
In Stock :
684
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Length - Overall :
0.762 19.35mm
Material :
Nylon
Support Hole Diameter :
0.122 (3.10mm)
Mounting Type :
Resting Mount
Hole Diameter :
3.0988 mm
Published :
2010
Holding Type :
Snap Lock
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
Richco, PSD
Length :
19.3548mm
Between Board Height :
0.551 14.00mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Support Panel Thickness :
0.062 1.57mm 1/16