PSB30W-1050-27
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PSB30W-1050-27
Manufacturer
ERP Power
Description
LED DRIVER
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
Series :
PSB30 (30W)
Number of Outputs :
1
Voltage - Input (Min) :
120VAC
Voltage - Output :
18V~27V
Topology :
AC DC Converter
Termination Style :
Wire Leads
Efficiency :
90%
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
28W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Dimming :
Analog, ELV, Triac
Ratings :
IP20
Size / Dimension :
3.93Lx1.02W x 0.93 H 99.8mmx26.00mmx23.7mm
Type :
Constant Current
Approval Agency :
CB, CE, cULus
Feature :
OCP, OTP, SCP
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Current - Output (Max) :
1.05A