PSAC60M-560-R-CNR2
Mfr.Part #
PSAC60M-560-R-CNR2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 60W
Size / Dimension :
5.12Lx2.36W x 1.30 H 130.0mmx60.0mmx32.0mm
Series :
PSAC60M (60W)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Cord Length :
47.2 1.20m
Factory Lead Time :
26 Weeks
Voltage - Output :
56V
Weight :
0.673lb 305.27g
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C6
Efficiency :
Level VI
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Operating Temperature :
0°C~40°C
No Load Power Consumption :
500mW Max
Current - Output (Max) :
1.08A
Power (Watts) :
60W