PSAC30U-560-R-CNR2
Mfr.Part #
PSAC30U-560-R-CNR2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 30W
Product Category :
Published :
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Max Output Current :
540mA
Voltage - Output :
56V
No Load Power Consumption :
300mW Max
Series :
PSAC30U (30W)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Height :
28.702mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Weight :
0.353lb 160.12g
Cord Length :
59 1.50m
Efficiency :
Level V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Mount :
Desktop
Size / Dimension :
4.07Lx1.65W x 1.13 H 103.4mmx42.0mmx28.7mm
Form :
Desktop (Class I)
Applications :
ITE (Commercial)
Polarization :
Negative Center
Approval Agency :
CE, cULus
Power (Watts) :
30W
Operating Temperature :
0°C~40°C
Connector Type :
PLUG
Max Power Dissipation :
30W