PSAC30U-050-R-CNR4
Mfr.Part #
PSAC30U-050-R-CNR4
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
Voltage - Output :
5V
No Load Power Consumption :
300mW Max
Connector Type :
PLUG
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Series :
PSAC30U (30W)
Published :
Mount :
Desktop
Min Operating Temperature :
0°C
Max Output Current :
4A
Polarity :
Negative
Applications :
ITE (Commercial)
Form :
Desktop (Class I)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
30W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Region Utilized :
International
Height :
28.702mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Approval Agency :
CE, cULus
Width :
41.91mm
Cord Length :
59 1.50m
Max Operating Temperature :
40°C
Current - Output (Max) :
4A
Voltage - Input :
90V~264VAC
Power (Watts) :
20W
Weight :
0.353lb 160.12g
Size / Dimension :
4.07Lx1.65W x 1.13 H 103.4mmx42.0mmx28.7mm
Length :
103.378mm