PSAC30U-050-R-CN1
Mfr.Part #
PSAC30U-050-R-CN1
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Max Output Current :
4A
Approval Agency :
CE, cULus
Max Power Dissipation :
30W
Polarity :
Negative
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Series :
PSAC30U (30W)
Form :
Desktop (Class I)
Voltage - Input :
90V~264VAC
RoHS Status :
RoHS Compliant
No Load Power Consumption :
300mW Max
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Published :
Polarization :
Negative Center
Power (Watts) :
20W
Size / Dimension :
4.07Lx1.65W x 1.13 H 103.4mmx42.0mmx28.7mm
Input Connector :
IEC 320-C14
Efficiency :
Level V
Voltage - Output :
5V
Weight :
0.353lb 160.12g
Region Utilized :
International
Connector Type :
PLUG
Height :
28.702mm
Cord Length :
59 1.50m
Applications :
ITE (Commercial)
Mount :
Desktop
Operating Temperature :
0°C~40°C