PSAA30R-560-R-CNR2
Mfr.Part #
PSAA30R-560-R-CNR2
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 56V 30W
Weight :
0.331lb 150.14g
Cord Length :
59 1.50m
Series :
PSAA30R (30W)
Region Utilized :
International
Mount :
Wall
Operating Temperature :
0°C~40°C
Factory Lead Time :
26 Weeks
Max Output Current :
540mA
Voltage - Output :
56V
Efficiency :
Level VI
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Connector Type :
PLUG
Approval Agency :
CE, cULus
Height :
39.116mm
Polarity :
Negative
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Power (Watts) :
30W
Input Connector :
Multi-Blade
No Load Power Consumption :
300mW Max
Max Power Dissipation :
30W
Size / Dimension :
3.26Lx2.17W x 1.54 H 82.7mmx55.0mmx39.1mm
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm