PSAA30R-240-R-CN2
Mfr.Part #
PSAA30R-240-R-CN2
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Region Utilized :
International
Max Power Dissipation :
30W
Factory Lead Time :
26 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
0°C~40°C
Weight :
0.331lb 150.14g
Input Connector :
Multi-Blade
Voltage - Input :
90V~264VAC
Approval Agency :
CE, cULus
Mount :
Wall
Size / Dimension :
3.26Lx2.17W x 1.54 H 82.7mmx55.0mmx39.1mm
Efficiency :
Level VI
Published :
Polarization :
Negative Center
Power (Watts) :
30W
Form :
Wall Mount (Class II)
Cord Length :
59 1.50m
No Load Power Consumption :
300mW Max
Polarity :
Negative
Applications :
ITE (Commercial)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Output Current :
1.25A
Connector Type :
PLUG
Voltage - Output :
24V
Series :
PSAA30R (30W)
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Height :
39.116mm