PSAA30R-150-R-CR2
Mfr.Part #
PSAA30R-150-R-CR2
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W
Size / Dimension :
3.26Lx2.17W x 1.54 H 82.7mmx55.0mmx39.1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
30W
Polarity :
Positive
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Mount :
Wall
Cord Length :
59 1.50m
Operating Temperature :
0°C~40°C
Published :
Approval Agency :
CE, cULus
Max Output Current :
2A
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Voltage - Output :
15V
Connector Type :
PLUG
No Load Power Consumption :
300mW Max
Series :
PSAA30R (30W)
Input Connector :
Multi-Blade
Efficiency :
Level VI
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Region Utilized :
International
Polarization :
Positive Center
Weight :
0.331lb 150.14g
Max Power Dissipation :
30W
Height :
39.116mm
Factory Lead Time :
26 Weeks
Applications :
ITE (Commercial)
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Input :
90V~264VAC