PSAA30R-120-R-CN4
Mfr.Part #
PSAA30R-120-R-CN4
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Wall
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
26 Weeks
Operating Temperature :
0°C~40°C
Efficiency :
Level VI
Applications :
ITE (Commercial)
No Load Power Consumption :
300mW Max
Weight :
0.331lb 150.14g
Voltage - Input :
90V~264VAC
Approval Agency :
CE, cULus
Polarity :
Negative
Power (Watts) :
30W
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
Region Utilized :
International
Form :
Wall Mount (Class II)
Series :
PSAA30R (30W)
Max Power Dissipation :
30W
Voltage - Output :
12V
Size / Dimension :
3.26Lx2.17W x 1.54 H 82.7mmx55.0mmx39.1mm
Max Output Current :
2.5A
Input Connector :
Multi-Blade
Polarization :
Negative Center
Connector Type :
PLUG
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Published :
Height :
39.116mm