PSAA20R-480-R-CNR5
Mfr.Part #
PSAA20R-480-R-CNR5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 20W
Size / Dimension :
2.82Lx1.97W x 1.22 H 71.7mmx50.0mmx31.0mm
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Weight :
0.375lb 170.1g
No Load Power Consumption :
300mW Max
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 0.7mm I.D. x 2.5mm O.D. x 10.0mm
Published :
Input Connector :
Multi-Blade
Cord Length :
59 1.50m
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Input :
90V~264VAC
Series :
PSAA20R (20W)
Current - Output (Max) :
420mA
Voltage - Output :
48V
Efficiency :
Level V
Power (Watts) :
20W