PSAA20R-120-R-CR2
Mfr.Part #
PSAA20R-120-R-CR2
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 20W
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Input Connector :
Multi-Blade
Polarization :
Positive Center
Size / Dimension :
2.82Lx1.97W x 1.22 H 71.7mmx50.0mmx31.0mm
Cord Length :
59 1.50m
Power (Watts) :
20W
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Weight :
0.375lb 170.1g
Current - Output (Max) :
1.67A
Voltage - Input :
90V~264VAC
Published :
Voltage - Output :
12V
Efficiency :
Level V
Operating Temperature :
0°C~40°C
Series :
PSAA20R (20W)
No Load Power Consumption :
300mW Max