PSAA20R-120-R-CNR1
Mfr.Part #
PSAA20R-120-R-CNR1
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 20W
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade
Size / Dimension :
2.82Lx1.97W x 1.22 H 71.7mmx50.0mmx31.0mm
Weight :
0.375lb 170.1g
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Output :
12V
Power (Watts) :
20W
Current - Output (Max) :
1.67A
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Efficiency :
Level V
Series :
PSAA20R (20W)
No Load Power Consumption :
300mW Max