PSAA18U-150-R-CNR4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PSAA18U-150-R-CNR4
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
0°C~40°C
Power (Watts) :
18W
Input Connector :
IEC 320-C14
Efficiency :
Level V
Cord Length :
59 1.50m
Polarization :
Negative Center
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
Form :
Desktop (Class I)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
PSAA18U (18W)
Voltage - Output :
15V
Approval Agency :
CE, cULus
Applications :
ITE (Commercial)
Published :
Region Utilized :
International
Current - Output (Max) :
1.2A
Weight :
0.309lb 140.16g
No Load Power Consumption :
300mW Max
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension :
4.06Lx1.93W x 1.32 H 103.0mmx49.0mmx33.5mm